Konrad Bukowiecki wywalczył dwa medale podczas 35. PZLA Mistrzostw Polski U-23, które odbyły się w Sieradzu.

Bukowiecki ze złotem i brązem
Forma u Konrada Bukowieckiego najwyraźniej zwyźkuje

Wychowanek Gwardii Szczytno, obecnie zawodnik AZS UWM Olsztyn, wystartował w dwóch konkursach. Bukowiecki nie miał sobie równych w pchnięciu kulą. Prowadził w konkursie od pierwszej próby, w której pchnął 19,89 m. W piątym podejściu uzyskał budzący szacunek wynik 21,01 m mogący wskazywać na powolny powrót do formy. Drugi na podium Marcin Wrotyński z OŚ AZS Poznań pchnął zaledwie 17,34 m.

Szczytnianin wystąpił także w rzucie dyskiem. Bukowiecki w ostatnim podejściu miał 53, 53 m, co dało mu brązowy medal. Zwyciężył Bartłomiej Stój z AZS KU PO Opole z rezultatem 62,04 m. Jak można przeczytać na facebookowej stronie Konrada Bukowieckiego, zawodnik przystępował do mistrzostw z nietypową kontuzją – parę dni wcześniej jeden ze znajomych przytrzasnął mu prawą rękę drzwiami od samochodu.

Zmagania w Sieradzu przebiegały w atmosferze żałoby, z opuszczoną do połowy masztu flagą PZLA – w przeddzień rozpoczęcia mistrzostw zmarła legenda polskiego sportu Irena Szewińska.

SMOSARSKI POZA PODIUM

Tydzień wcześniej w lekkoatletycznych zmaganiach o tytuł mistrza Polski U-20 wystąpił Dominik Smosarski. Nasz sprinterski talent wrócił z Włocławka bez medalu. W finale biegu na 200 m Smosarski był piąty (21,98 s, strata 0,16 do podium), natomiast jego eliminacyjny wynik sprintu na 100 m pozwolił tylko na występ w finale B. Nasz zawodnik zajął w nim 2. miejsce z czasem 10,63.