Emilia Gwiazda z SKKK Szczytno zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin, które odbyły się w Olsztynie.

Gwiazda trzecią juniorką kraju
Emilia Gwiazda (druga z prawej) wywalczyła w Olsztynie brązowy medal

W olsztyńskiej Uranii obok juniorów startowali także najlepsi seniorzy kraju, a całość połączono z XI Festiwalem Sztuk Walki.

Emilii niewiele brakowało, a dostałaby się do finału kategorii +60 kg. W decydującym starciu uległa późniejszej triumfatorce Patrycji Lewandowskiej z Piaseczna. - Po walce ćwierćfinałowej, wygranej przed czasem, apetyt był większy, ale trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych to i tak duży sukces - komentuje sensei Piotr Zembrzuski i dodaje: - Za niecały miesiąc Emilka wystartuje w Mistrzostwach Europy U16 w Sofii, a tam będzie w jeszcze lepszej formie i da z siebie jeszcze więcej.

Inna nasza multimedalistka, Julia Kędzierska po bardzo dobrej pierwszej walce, wygranej przez wazari, przegrała półfinał na punkty ze swoją koleżanką z kadry narodowej Natalią Chrzanowską z Wrocławia i zajęła 5. miejsce. Kolejna zawodniczka SKKK Julia Wojciechowska wystartowała w kata, zajmując tam 15. miejsce. W kata wystąpiła dodatkowo Emilia Gwiazda, plasując się na 9. pozycji.