13. kolejka

0:1, 0:2, 0:3 - Kamil Dębek (16., 24., 28.), 0:4 - Maciej Magnuszewski (65.)

MKS: Cichy, A. Magnuszewski, Śmieciński, Głodzik, Skonieczny, M. Magnuszewski, Bartnikowski (67. M. Pietrzak), Gregorczyk (67. Kacprzak), Łukaszewski, Dębek, P. Pietrzak (72. Elsner)

Jak na lidera przystało

Trzynasta kolejka okazała się dla szczytnian pomyślna. Na stadionie przy al. Sybiraków grali chwilami bardzo dobrze i odnieśli w pełni zasłużone, wysokie zwycięstwo.

Przewaga MKS-u uwidoczniła się już od pierwszego gwizdka sędziego. Bliscy powodzenia w początkowym okresie gry byli M. Magnuszewski, Łukaszewski i P. Pietrzak. Piłka zatrzepotała w siatce w 16. min. Obrońcy WARMII, którzy w sobotę często byli bezradni, źle wybili piłkę. Ta wróciła na pole karne. Dębek, który tylko na to czekał, pociągnął z półobrotu i bramkarz WARMII nie miał szans. Kilka minut później powinno być 2:0. P. Pietrzak idealnie podał do A. Magnuszewskiego. Ten jednak się pogubił i egzekucja odwlokła się do 24. minuty. Wtedy bowiem znów dał znać o sobie Dębek. Szczytnianie wykonywali rzut rożny. Doskonałej okazji nie wykorzystał najpierw P. Pietrzak. Do piłki znajdującej się w polu bramkowym doskoczył zdobywca pierwszego gola i bez kłopotów skierował ją do siatki. Szczycieński napastnik mógł się cieszyć z hat tricka w 28. min. Dębek otrzymał dalekie prostopadłe podanie od M. Magnuszewskiego. Ładnie przyjął piłkę i ostrym strzałem po raz trzeci pokonał bramkarza gospodarzy. Goście zaprezentowali w tej odsłonie jeszcze kilka ciekawych zagrań, ale wynik pozostał bez zmian.

W drugiej połowie impet szczytnian, zadowolonych z wysokiego prowadzenia, znacznie osłabł. Mimo wszystko przyjezdni tworzyli kolejne sytuacje. W 56. i 58. min następne bramki mógł strzelić Dębek. Sztuka ta udała się M. Magnuszewskiemu, który w 65. min wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Łukaszewskiego. Kilkadziesiąt sekund wcześniej jeden z piłkarzy WARMII za kopnięcie bez piłki w nogi A. Magnuszewskiego ujrzał czerwoną kartkę i olsztynianie kończyli mecz w dziesiątkę.

BŁĘKITNI Pasym - GLKS Jonkowo 1:3 (1:1)

0:1 (7.), 1:1 - Marek Gawdziński (13.), 1:2 - (64.-k.), 1:3 - (89.)

BŁĘKITNI: Martin, Michałek (46. Bakuła), Ziętak, Żubrowski, S. Foruś, Młotkowski, Pławski, A. Łachmański, Skrzypski (67. Chlebowski), Gawdziński, A. Foruś

- Był to najgorszy mecz w tej rundzie. Graliśmy słabo, niemrawo - orzekł kierownik BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka. Pasymianie stracili szansę nawiązania kontaktu z innymi drużynami z dołu tabeli. Sytuacja zespołu znad Kalwy staje się powoli beznadziejna.

Już w 7. min goście objęli prowadzenie. Piłka po precyzyjnie wykonywanym rzucie wolnym z 18 m znalazła drogę do bramki. Pasymianie odpowiedzieli dość szybko. W 13. min A. Foruś uruchomił Gawdzińskiego, a ten strzałem w długi róg zmusił do kapitulacji bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo.

Początek drugiej połowy dawał nadzieje na to, że BŁĘKITNI powalczą o zwycięstwo. Z ich optycznej przewagi niewiele jednak wynikało. Miny sympatykom gospodarzy zrzedły w 63. min. Najpierw Pławski, za zatrzymanie ręką piłki zmierzającej do bramki, został wyrzucony z boiska, chwilę później GLKS wykorzystał podyktowany za to przewinienie rzut karny i było 1:2. Pasymianie wprowadzili trzeciego napastnika, ale ich siła uderzenia nadal była zbyt mała. Miejscowych zniechęciła ostatecznie kontra gości z 89. min. Gracze z Jonkowa strzelili trzecią bramkę i było po meczu.

ŁYNA Sępopol - PISA Barczewo 2:3 (2:2)

POLONIA Lidzbark Warmiński - TĘCZA Biskupiec 1:2 (1:0)

GRANICA Bezledy - MKS Korsze 0:1 (0:1)

MAZUR Pisz - CZARNI Olecko 2:1 (2:1)

MAMRY Giżycko - JURAND Barciany 4:1 (2:1)

CRESOVIA Górowo Iławeckie - VĘGORIA Węgorzewo 3:1 (2:0)

TABELA

1.MKS 13 30 35-13 2.MAMRY 13 30 33-17 3.PISA 13 27 28-15 4.JURAND 13 21 20-22 5.TĘCZA 13 20 19-17 6.WARMIA 13 19 17-18 7.MAZUR 13 19 22-24 8.POLONIA 13 18 17-21 9.ŁYNA 13 17 16-18 10.VĘGORIA 13 16 23-21 11.KORSZE 13 15 20-23 12.GRANICA 13 14 23-22 13.CZARNI 13 14 14-15 14.CRESOVIA 13 14 16-20 15.JONKOWO 13 11 14-27

16.BŁĘKITNI	13   6 11-36

JUNIORZY MŁODSI

11. kolejka

JURAND Barciany - MKS Szczytno 5:1 (1:0)

br.: Konrad Rusiecki (60.)

ISKRA Narzym - BŁĘKITNI Pasym 4:0 (1:0)

MŁODZICY

11. kolejka

MKS Szczytno - GLKS Jonkowo 3:0 wo.

- zespół z Jonkowa nie przyjechał na spotkanie.

WPZ Lemany - GKS Dźwierzuty 8:1 (2:0)

Bramki: dla WPZ - Michał Kwiecień (30., 43., 65.), Adam Brzuzy (60.), Grzegorz Malinowski (80.), Michał Sikorski (83.), Krzysztof Gołota (85., 90.), dla GKS - Dariusz Zawitowski (82.)

WPZ: Błaszczak, Piotr Muchowski, C. Nowakowski, Sawicki (86. Lisiewski), W. Nowakowski (70. Malinowski), A. Nowakowski (75. Hołod), Brzuzy, Ryłka, Kordas (80. Gołota), Kwiecień

GKS: Ptaszek, Zawitowski, D. Zaborowski, Szymański, Ciebień, Czarnocki, Rapińczuk, Krawczyk, Koziatek, Sztura, Fedor (80. Kandybowicz)

Zespół GKS-u przyjechał do Leman w osłabionym składzie. Nie znalazło to zrozumienia u arbitra, który w drugiej połowie wyrzucił z boiska trzech graczy z Dźwierzut. Na pracę sędziów żalił się po meczu sekretarz GKS-u Henryk Biruk.

Fakt gry w przewadze wykorzystali gospodarze. Po efektownych akcjach zdobywali bramki jeszcze w pierwszej połowie, a w końcówce, gdy na placu boju zrobiło się luźniej, doprowadzili do prawdziwego pogromu przyjezdnych.

WARMIAK Wojciechy - OMULEW Wielbark 3:3 (3:1)

Bramki dla OMULWI: Marcin Wilga (33.), Kamil Krasecki (70.), Paweł Czarkowski (86.)

OMULEW: Stypuła, Czarkowski, Trzciński, Berk, Lewandowski, Wilga (61.Darmofał), Korczakowski, Cieślik, Łazicki, Krasecki, Królicki

OMULEW popełniła w pierwszej połowie zbyt dużo błędów, co kosztowało podopiecznych Henryka Gabryela utratę trzech bramek. Goście odpowiedzieli na to tylko celnym lobem Wilgi. W drugiej odsłonie zespół z Wielbarka zagrał z zębem i w końcówce uratował punkt. W 70.min do siatki trafił Krasecki, a na 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem Czarkowski przejął na głowę podanie z rzutu wolnego i pokonał bramkarza miejscowych.

WARMIANKA Bęsia - ORZEŁ Czerwonka 3:1

LZS Knopin - BURZA Słupy 2:4

LEŚNIK Nowe Ramuki - ORZEŁ Biesal 2:2

MKS Jeziorany - LZS Smolajny 1:4

FORTUNA Gągławki - KORONA Klewki 1:0

TABELA

1.FORTUNA 12 25 33-14 2.LEŚNIK 11 24 33-13 3.ORZEŁ C. 11 21 26-16 4.WPZ 11 20 30-16 5.WARMIANKA 11 19 25-22 6.ORZEŁ B. 11 18 18-14 7.BURZA 11 16 27-24 8.OMULEW 12 16 21-29 9.KORONA 11 13 23-29 10.JEZIORANY 11 13 17-30 11.SMOLAJNY 11 11 20-31 12.GKS 11 10 16-25 13.WARMIAK 11 8 15-24

14.KNOPIN		11   7 12-28

WPZ Lemany - GKS Dźwierzuty 4:2 (3:0)

br.: dla WPZ - Arkadiusz Nasiadka (5.), Adrian Bazych (17.), Mateusz Kruczyk (31.), Paweł Sosnowski (57.), dla GKS - Damian Fedor (46.), Damian Kuszmider (65.)

WARMIAK Wojciechy - OMULEW Wielbark 1:1 (1:1)