Julia Kędzierska z SKKK Szczytno wywalczyła w duńskim Roskilde tytuł mistrzyni Europy juniorek w karate kyokushin. Był to jedyny złoty medal w kumite zdobyty przez Polaków w tej kategorii wiekowej.

Julia wreszcie złota
Ten wyraz twarzy mówi wszystko: Julia Kędzierska została najlepszą juniorką Europy

Podczas Wagowych ME w Karate Kyokushin, które w miniony weekend odbyły się w Danii, wystąpiło około 370 zawodniczek i zawodników z 25 państw. Polskę reprezentowała pokaźna, bo 41-osobowa ekipa. W jej składzie znalazły się dwie szczytnianki: Julia Kędzierska i Emilia Gwiazda. Znakomicie spisała się pierwsza z tych zawodniczek. Julka, mająca w swoim dorobku już cztery medale ME, ale żadnego krążka z najszlachetniejszego kruszcu, wreszcie sięgnęła po złoto. W drodze na najwyższy stopień podium w kat. 50 kg pokonała Panni Balazs z Węgier (wazari), Siynę Stratievą z Bułgarii i kolejną Węgierkę –Vago Gretę. Druga z naszych zawodniczek, Emilia Gwiazda (+60 kg), w swojej pierwszej walce trafiła na cięższą od siebie Litwinkę i po wyrównanym starciu zeszła z maty pokonana. - Jestem niezmiernie szczęśliwy i dumny z postawy obu moich zawodniczek, ale szczególne słowa uznania należą się Julce. Do swoich 4 medali z mistrzostw Europy dołożyła złoty i w ten sposób pożegnała się z juniorami, od października bowiem przechodzi do wyższej kategorii wiekowej - komentuje sensei Piotr Zembrzuski.

Reprezentacja Polski juniorów zdobyła tylko dwa złote krążki (po jednym w kata i kumite) oraz cztery brązowe (jeden w kata i trzy w kumite).