Justyna Supińska, kulomiotka Pol.KS-u Szczytno, wywalczyła brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Spale. Igor Bogusz, startujący w biegu na 600 m, zajął bardzo nielubiane przez sportowców czwarte miejsce.

Kulą w brąz

Trener Ireneusz Bukowiecki zabrał do Spały piątkę młodych lekkoatletów. Szansę na wyjazd miało więcej zawodników Pol.KS-u, ale w domu zatrzymały ich choroby. Najwięcej powodów do radości miała startująca w kuli Justyna Supińska. Szczytnianka zajęła wśród juniorek trzecie miejsce. Prawie do końca rywalizacji była druga, ale ostatnie podejście jednej z rywalek (14,00 m) zepchnęło ją na najniższy stopień podium. Wynik Justyny to 13,96 m.

Blisko brązu był Igor Bogusz. Podopieczny Ireneusza Bukowieckiego miał drugi czas eliminacji (1.23,45 min), lecz w niedzielnym finale pobiegł o sekundę wolniej i zajął czwarte miejsce. - Był trzeci tuż przed ostatnią prostą, ale dał się wyprzedzić - relacjonuje trener Pol.KS-u.

Nieźle spisała się także Hanna Afanasjew, która w konkursie pchnięcia kulą (juniorki młodsze) zajęła 6. miejsce. Wynik 10,66 m jest jej nowym rekordem życiowym. Do finału nie weszli i zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach: Michał Steraniec (200 m, 23,78 - rek. życ.) i Katarzyna Trzcińska (18. w biegu na 600 m, 1.04,20). Ta ostatnia pojechała do Spały mimo niedyspozycji zdrowotnej.

W mistrzostwach wystartowało ponad 700 lekkoatletów z całego kraju.