II LIGA

GRUPA III

AZS PZU II Olsztyn - GWARDIA Szczytno 3:0 (12, 15, 16)

GWARDIA: Pruchniewski, Hain, Tański, Cichecki, Czetowicz, Główczyński, Dymerski (libero) oraz Gugała, Deptuła, Zawalniak

Roszady w składzie wciąż nie wychodzą gwardzistom na dobre. W sobotę nie mieli nic do powiedzenia w meczu z ostatnimi przed tą kolejką odmłodzonymi rezerwami AZS-u Olsztyn. Aż tak wysoko szczytnianie w ubiegłym sezonie nie przegrywali, nawet gdy walczyli z zespołami z czuba tabeli. Podopiecznym Rafała Zawalniaka nie zdarzyła się wówczas sytuacja, by choćby w jednym secie nie ugrali co najmniej 20 punktów.

- W pierwszej partii na parkiecie była widoczna różnica klasy. Walkę podjęliśmy w setach następnych - komentuje sobotni mecz szczycieński szkoleniowiec.

Do zespołu wrócił Hain. Przeciwko swoim niedawnym kolegom z drużyny całkiem nieźle zagrali - zdaniem trenera Zawalniaka - Cichecki i Główczyński. Nie zapobiegło to jednak klęsce. Po tym meczu szczytnianie spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Następny mecz GWARDIA rozegra w hali przy ul. Lanca. Rywalem będzie WILGA Garwolin (sobota, godz. 18.00).

* * *

Tomasz Stańczuk, do niedawna zawodnik GWARDII, rozgrywa swoje pierwsze poważne mecze w ekipie brązowych medalistów ubiegłego sezonu - PZU AZS-ie Olsztyn. Trener Ireneusz Mazur wysłał Stańczuka na parkiet w podstawowym składzie pucharowych dwumeczów z JADAREM Radom i POLITECHNIKĄ Warszawa.

ŚLEPSK Augustów - LEGIA Warszawa 2:3 (23, -19, 23, -20, -11)

WILGA Garwolin - PEKPOL Ostrołęka 3:1

MDK Warszawa - ENERGA TREFL Gdańsk 0:3

SMS III Spała - KKS Kozienice 0:3

TABELA

1.WILGA 4 12 12- 4 2.TREFL 3 9 9- 0 3.PEKPOL 4 9 10- 5 4.KOZIENICE 4 9 9- 4 5.LEGIA 3 4 6- 7 6.ŚLEPSK 4 4 6- 9 7.PZU AZS II 4 3 6- 9 8.SMS III 4 3 4-10 9.MDK 4 2 5-12

10.GWARDIA		4    2    4-11