Z dobrej strony pokazali się judocy szczycieńskiego Pol.KS-u podczas XIV Międzynarodowych Zawodów Policyjnych przeprowadzonych w Czeskich Budziejowicach. Michał Dymerski zajął w swojej kategorii wagowej drugie miejsce, Jacek Szewczak był trzeci.

Policjanci z sukcesami

Policjanci w miniony weekend rywalizowali w judo, karate, strzelectwie, kolarstwie górskim oraz trójboju policyjnym.

W zawodach wzięło udział ponad 200 policjantów z 12 państw. Honoru polskiej policji bronili judocy oraz strzelcy. W drużynie judoków wystąpiło trzech zawodników Policyjnego Klubu Sportowego ze Szczytna.

Najlepiej z nich spisał się Michał Dymerski, który debiutując w tak poważnych zawodach, zajął drugie miejsce w wadze 100 kg. Pierwszą walkę wygrał przez rzut ze Słowakiem, w drugiej w ten sam sposób uporał się z Czechem, walkę o finał wygrał walkowerem. W finale nie sprostał jednak reprezentantowi Austrii.

Na podium stanął również Jacek Szewczak, który kontynuuje serię udanych startów. W wadze 90 kg stanął na najniższym stopniu podium. Ireneusz Wierzbicki zmagania w wadze + 100 kg zakończył na piątej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej polscy judocy zajęli pierwsze miejsce, w generalnej reprezentacja polskich stróżów prawa uplasowała się na szóstej pozycji.