MKS przypieczętował swój awans do IV ligi, BŁĘKITNI spadają do klasy A, w której z kolei zostają trzy inne zespoły z naszego powiatu. W minioną niedzielę rozpoczęły się dla ligowców piłkarskie wakacje.

POLONIA Lidzbark Warmiński - MKS Szczytno 1:1 (1:0)

1:0 - (40.), 1:1 - Bartłomiej Mastyna (63.)

MKS: Napiórkowski, Głodzik, Śmieciński, Skonieczny, Kacprzak (60. Mastyna), M. Magnuszewski, Łukaszewski, M. Pietrzak, Bartnikowski, P. Pietrzak (75. Ambroziak), Dębek

Puchar za awans

- W pierwszych minutach gospodarze sprawiali wrażenie przestraszonych - komentuje trener MKS-u Mirosław Kacak. Szczytnianie stworzyli w tym czasie kilka okazji bramkowych, ale szczęścia i zdecydowania brakowało m.in. Łukaszewskiemu i Dębkowi. - Gdybyśmy poszli za ciosem, byłoby po meczu - ocenia szczycieński szkoleniowiec.

Od mniej więcej 25. minuty coraz śmielej zaczęli sobie poczynać miejscowi. Na krótko przed przerwą błąd popełniła defensywa MKS-u. Szczycieńscy obrońcy nie upilnowali jednego z graczy POLONII, który pokonał Napiórkowskiego.

Druga odsłona to wyraźna dominacja przyjezdnych. Przez ponad kwadrans piłka do siatki wpaść jednak nie chciała. "Zmusił" ją do tego dopiero Mastyna. Chwilę wcześniej uderzał Dębek, futbolówkę sparował bramkarz, ta trafiła wprost pod nogi Mastyny, który szansy nie zaprzepaścił. Kolejnych goli już nie było. Piłka trafiała za to dwukrotnie w słupek. Działo się tak po strzałach Bartnikowskiego (pracujący w Wielkiej Brytanii zawodnik MKS-u wrócił na krótko do klubu) i Ambroziaka.

BŁĘKITNI Pasym - MKS Korsze 1:3 (0:2)

0:1, 0:2 (11., 34.), 1:2 - Sebastian Żubrowski (56.), 1:3 - (58.)

BŁĘKITNI: Martin, Matwiej, Wieczorek, Ziętak, Michałek, Ziółek (72. Wiśniewski), Żubrowski, Gołębiewski, A. Foruś, Maziuk, Niedziałek

- W zasięgu naszej drużyny był przynajmniej remis - twierdzi sekretarz BŁĘKITNYCH Jan Suchomski. Zespołowi z Pasymia zabrakło jednak skuteczności. W pierwszej odsłonie celne strzelanie nie sprawiało większych kłopotów gościom, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron pięknym uderzeniem popisał się Żubrowski, który wykorzystał podanie ze środka pola Forusia i kropnął bez przyjmowania z narożnika pola karnego. Niestety, kilka minut później nadzieje na korzystny wynik zostały rozwiane. Piłka zatrzepotała w pasymskiej bramce po raz trzeci i było po meczu.

30. kolejka

MKS Szczytno - GRANICA Bezledy 6:1 (2:0)

1:0, 2:0 - Kamil Dębek (24.-k., 27.), 3:0 - Paweł Bartnikowski (49.), 3:1 - (55.-k.), 4:1 - Kamil Dębek (81.), 5:1 - Mariusz Pietrzak (84.), 6:1 - Kamil Dębek (86.)

MKS: Napiórkowski, Głodzik, Śmieciński, Skonieczny (46. Mastyna), Kacprzak (46. A. Magnuszewski), Łukaszewski, M. Magnuszewski (77. Ambroziak), Bartnikowski, M. Pietrzak, P. Pietrzak (46. Bondaruk), Dębek

Mecz poprzedziła uroczystość wręczenia pucharu dla MKS-u. Nagrodę za awans do IV ligi wręczał burmistrz Paweł Bielinowicz, który zaprosił drużynę na wtorkowe spotkanie do ratusza (odbyło się ono, gdy bieżący numer "KM" był już oddany do składu).

Początek meczu wcale nie zapowiadał, że szczytnianie pobiją swój strzelecki rekord sezonu. Trzy pierwsze uderzenia były bardzo niecelne i dopiero sytuacja z 20. min zasługiwała na uwagę. Z dystansu strzelał M. Magnuszewski, dobijał M. Pietrzak, ale bramkarz zapobiegł utracie gola. Bezledzki golkiper nie miał wiele do powiedzenia w 24. min, kiedy to Dębek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na M. Pietrzaku. Najlepszy snajper "okręgówki" po raz kolejny trafił do siatki parę minut później. Na głowę dogrywał mu widoczny w niedzielę Bartnikowski. - Kamil, daj strzelić innym - odezwał się w tym momencie ktoś z trybun. Szczycieński napastnik wysłuchał tej prośby w 49. min. Wprowadzony po przerwie Bondaruk ładnie dośrodkował w pole karne, a Bartnikowski trafił głową w okienko. Goście, którzy prowadzili dość otwartą grę, odpowiedzieli w 55. min. Arbiter podyktował "jedenastkę" za raczej przypadkową rękę Głodzika i było 3:1. Przez kilka kolejnych minut GRANICA próbowała zdobyć bramkę kontaktową, ale inicjatywą szybko przejęli miejscowi. Piłkę dogrywali dobrze Bondaruk i Mastyna, brakowało jednak zamknięcia. Skuteczne w wykonaniu szczytnian były za to ostatnie minuty. Obrona gości pozwalała świeżo upieczonemu IV-ligowcowi na wiele, co gospodarze skrzętnie wykorzystali. Swoje kolejne gole zdobył Dębek (niemal 50% dorobku bramkowego szczytnian to zasługa króla strzelców ligi okręgowej), do siatki trafił również wreszcie M. Pietrzak, który w drugiej połowie zmarnował dwie dogodne sytuacje.

TĘCZA Biskupiec - BŁĘKITNI Pasym 3:0 wo.

Na przedmeczowej zbiórce stawiło się tylko 8 piłkarzy. - Zakończyliśmy rozgrywki niefortunnie - powiedział zasmucony sekretarz klubu z Pasymia Jan Suchomski. - Mieliśmy dużo kartek i kontuzji. Choć BUS-KOM bezpłatnie podstawił autokar, nie pojechaliśmy na spotkanie.

MAMRY Giżycko - WARMIA Olsztyn 7:0 (3:0)

PISA Barczewo - POLONIA Lidzbark Warmiński 2:0 (1:0)

VĘGORIA Węgorzewo - CZARNI Olecko 1:1(0:0)

JURAND Barciany - ŁYNA Sępopol 3:2 (1:2)

MKS Korsze - CRESOVIA Górowo Iławeckie 4:1 (1:1)

16.BŁĘKITNI 30 14 26-85

Awans do IV ligi oprócz MKS-u wywalczyły MAMRY. Do klasy A spadają: BŁĘKITNI, GLKS Jonkowo i JURAND.

KLASA "A"

26. kolejka (ostatnia)

WPZ Lemany - OMULEW Wielbark 4:1 (2:0)

Bramki: dla WPZ - Mariusz Kandybowicz (4.), Michał Sikorski (30.), Cezary Nowakowski (68.), Michał Kwiecień (70.); dla OMULWI - Krzysztof Bugaj (80.)

WPZ: Błaszczak, Mierzejewski, Saluszewski, Malinowski (75. Sawicki), Ryłka, Brzuzy (78. Gołota), C. Nowakowski, Sikorski (78. Brzozowski), Lisiewski, Kandybowicz, Kwiecień

OMULEW: Przybysz, Bugaj, Grabowski (54. Czarkowski), Zalewski (63. Łazicki), Trzciński (54. Górski), Tusiński, Elsner, Siepiela, Berk, Abramczyk (58. Suchecki), Ścibek

Derby wyraźnie dla wicemistrza grupy III. - Gospodarze zagrali skuteczniej i zwyciężyli zasłużenie - przyznaje trener OMULWI Henryk Gabryel. Trzy gole dla WPZ padły po zespołowych akcjach, ozdobą spotkania była zaś bramka strzelona z 40 m przez C. Nowakowskiego. - Za postawę w rozgrywkach całej drużynie należą się słowa uznania - powiedział "Kurkowi" Tadeusz Sosnowski, prowadzący zespół z Leman. - O ligę okręgową powalczymy za rok.

WARMIANKA Bęsia - GKS Dźwierzuty 3:4 (1:3)

Bramki dla GKS-u: Paweł Mazurkiewicz (10., 42., 65.), Cezary Zaborowski (20.)

GKS: Ptaszek, Z. Ciebień, C. Zaborowski, Ponikiewski (46. Rapińczuk), Mierzejewski, G. Bakuła, Pac (46. R. Bakuła), Poździał (65. Żebrowski), A. Ciebień (70. D. Zaborowski), Zawitowski, Mazurkiewicz

Goście mogli wygrać wyżej, ale działacze postanowili dać szansę zmiennikom, co spowodowało, że po przerwie gra się wyrównała. Zwycięstwo dobrze grającej na wiosnę drużyny GKS-u było jednak niezagrożone. Strzeleckim instynktem popisał się Mazurkiewicz, autor trzech bramek.

9.GKS 26 33 45-52

10.KORONA 26 31 42-53 11.WARMIAK 26 29 39-55 12.JEZIORANY 26 22 32-73 13.KNOPIN 26 21 40-62

14.SMOLAJNY	26  12  24-76