Udanie na międzynarodowych zawodach w karate rozgrywanych w Ostródzie zaprezentowali się zawodnicy Akademii Sztuk Walki ze Szczytna.

Karatecy walczyli w Ostródzie
Ekipę Akademii Sztuk Walk reprezentowało 26 zawodników. Spośród nich blisko połowa stanęła na podium

W sobotę w Ostródzie odbyły się Międzynarodowe Zawody IKO Polish Open. Wzięła w nich udział rekordowa liczba 544 zawodników z Czech, Ukrainy, Austrii, Japonii, Finlandii i 46 klubów z Polski, w tym 26 reprezentantów Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark. W tym gronie znaleźli się też debiutanci. Żeby dojść do strefy medalowej w największej w Polsce od czasu pandemii imprezie Karate Kyokushin, trzeba było stoczyć po kilka walk. W konkurencji kata do rundy finałowej dostała się tylko Aleksandra Kruszyńska, zajmując 6. miejsce. W kumite poszło już lepiej. Swoje kategorie wygrali: Miłosz Gacioch, Szymon Jóźwiak i Jakub Tomaszek. Na drugim stopniu podium uplasowali się Natan Żyliński, Iga Długokęcka i Ignacy Alancewicz. Z brązowymi medalami wrócili Lena Szynaka, Szymon Modzelewski, Jan Jagaczewski i Maja Gratunik. Drużynowo Akademia uplasowała się na 10. miejscu. - Było to kolejne bezcenne doświadczenie zdobyte przez wszystkich naszych zawodników – cieszy się trener Dariusz Hrynowiecki, podkreślając, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Nie zabrakło w nich medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski.