Kazimierz Wróblewski ze Szczytna wygrał Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Szczycieńskiego, które w niedzielę przeprowadzono nad jeziorem Wałpusz.

Taaki szczupak

Do pięciogodzinnych zmagań przystąpiło 50 wędkarzy, w tym 5 pań. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele kół wędkarskich ze Szczytna oraz liczna reprezentacja kół warszawskich. W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Kazimierz Wróblewski ze Szczytna, który jako jedyny złowił ponad 2 kg ryb (2350 g). Największą sztukę – szczupaka o dł. 61 cm – schwytał Józef Dziekoński z Rucianego-Nidy. Mieszkaniec tego mazurskiego miasteczka zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Marek Markiewicz. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż 2 kobiety. Najstarszym zawodnikiem zawodów był Marian Paruzel – 85-letni redaktor „Wiadomości Wędkarskich” i współpracownik „Kurka Mazurskiego”. Nagrody w postaci pucharów, książek oraz sprzętu wędkarskiego wręczył Starosta Szczycieński Jarosław Matłach. Zawody zostały zorganizowane przez szczycieńskie PCSTiR oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 180 ze Szczytna.