Dwa zespoły Naki Olsztyn zajęły czołowe miejsca w Sylwestrowym Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2000 rozegranym w szczycieńskiej hali im. Wagnera. Na trzecim miejscu uplasowała się Reda Szczytno.

Turniej dla olsztynian

Druga minuta meczu pomiędzy OKS-em I Olsztyn i Redą Szczytno. Żeński zespół ze stolicy województwa przeprowadza składną kontrę zakończoną zdobyciem bramki. Zawodniczki z Olsztyna (rocznik 1998, uczyniono wyjątek) są od swoich rywali (ci z kolei przyszli na świat w roku 2001) o głowę wyższe, ale mimo to z dziewczynami jakoś przegrywać nie wypada. Podrażnieni chłopcy ruszają do boju i trochę szczęśliwie doprowadzają do wyrównania. Honor choć częściowo uratowany. Olsztynianki konstruują kilka groźnych akcji, ich zagrania trudno uznać za przypadkowo. - Dobre są – rzuca „Kurkowi” przez ramię jeden z sędziów. Przez kolejne minuty nic się już nie zmienia i spotkanie kończy się remisem. Takie klimaty towarzyszyły turniejowi, który przez osiem godzin tworzył w piątek 30 grudnia napięcie w hali Wagnera. Najdojrzalszą piłkę prezentowali chłopcy z Naki Olsztyn. Pierwszy skład rywalizację wygrał, drugi uplasował się tuż za nim. Trzecie miejsce zajęli najmłodsi w całym towarzystwie piłkarzy Redy. W grupie mistrzowskiej zespół ten przegrał z Naki I 0:4, zremisował z Naki II 0:0 i MKS-em Szczytno 1:1. Drugi zespół ze Szczytna przegrał z obiema ekipami z Olsztyna po 0:2. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn. Tabelę zamknęli Błękitni Pasym, ekipa SP Olszyny z dwiema dziewczętami w składzie zajęła miejsce ósme. Waleczne olsztynianki z OKS-u I mimo dobrej postawy były dopiero dziewiąte.

Turniej zorganizowali wspólnie MOS Szczytno i szczycieński MKS, a dzięki sporej grupie sponsorów możliwe było m.in. wręczenie pucharów dla wszystkich drużyn i wyróżniających się zawodników. W Redzie za najlepszego gracza uznano Pawła Głowackiego, natomiast w MKS-ie – Błażeja Balcerzaka.